Egészség és táplálkozás

Sport és mozgás

A gyerekek minden nap többször kimennek a kertbe (délelőtt és délután az uzsonna után). Nyáron szinte egész nap a kertben vannak, ilyenkor a foglalkozásokat is ott tartjuk. Heti egyszer minden csoport játékos tornaórán vesz részt a tornateremben, jó idő esetén a kertben.

A napirendben a különböző sportfoglalkozások integrálva vannak jelen. A gyerekek heti egyszer néptáncolnak, lábtornáznak, gerinctornáznak. Ezekről, illetve az egyéb napirenden kívüli sportlehetőségekről itt olvashat bővebben.

Egészségmegőrzés

Óvodánkba kijáró védőnő felügyel a gyermekek egészségét és fogorvos évente ellenőrzi a gyermekek fogait.

Táplálkozás

Óvodánk speciális diétát biztosít a tojás-, tej-, glutén- és szójaallergiás vagy -érzékeny gyerekeknek. Egyéb speciális étkezés egyéni egyeztetés után megoldható. Tízóraira a gyerekek minden nap friss szezonális gyümölcsöt kapnak és egész nap tisztított vizet isznak.

Az óvodánkba járó gyerekek szülei innen tájékozódhatnak az aktuális menüről.